Oturum Aç

DUYURU!

STAJ BAŞVURUSUNDA BULUNACAK TÜM ĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Staj Otomasyon Sistemi yenileme süreciyle ilgili 01 Mayıs 2014 – 15 Mayıs 2014 tarihleri arasında alt yapı çalışmaları yapılacaktır. Buna bağlı olarak  http://www.anadolu.edu.tr adresinde yer alan mevcut e-öğrenme portalındaki ilgili program web sayfası “staj linkinden” staj formları dökülemeyecektir. ​Bundan dolayı    01 Mayıs 2014 – 15 Mayıs 2014 tarihleri arasında öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için Staj Başvuru ve Kabul Belgesi (Ek-1 formu ) işleme alınmayacağından AÖF Staj Koordinatörlüğüne gönderilmemelidir.

Staj yapacak öğrenciler 15 Mayıs 2014 tarihinden sonra staj ile ilgili formlara https://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden staj linkine tıklayarak ulaşabilir ve başvuru işlemini yapabilirler.

 

AÖF STAJ KOORDİNATÖRLÜĞÜ​

18.03.2014 ÖNEMLİ !!! STAJ MUAFİYET DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ​

 

ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE! ÖNEMLİ DUYURU​
(EK-3) ÖĞRENCİ STAJ FAALİYET FORMU DOLDURULURKEN;HER SATIR STAJ BAŞLAMA TARİHİ İTİBARİYLE STAJ YAPILAN HER GÜN İÇİN SIRAYLA DOLDURULACAKTIR.​

Staj

Turizm ve Seyahat Hizmetleri Önlisans Programında kayıtlı öğrencilerin staj yapmaları zorunludur. Bütün derslerini veren ancak staj yapmayan öğrenciler mezun olamazlar. Turizm ve Seyahat Hizmetleri Ön lisans programı 2. yarıyıla kayıt yaptıran öğrenciler, staj başvurusunda bulunabilir. Turizm ve Seyahat Hizmetleri Önlisans Programına kayıtlı öğrencilerin zorunlu staj süreleri 45 işgünü’dür. Öğrenciler stajlarını tek seferde yapmalıdırlar, bölerek farklı zaman dilimlerinde yapamazlar.

Staj için uygun görülen tesis-kurum ve kuruluşlarda devamlı statüde çalışan öğrenciler, staj uygulamalarını aynı işletmede yapabilirler. Öğrencilerin stajlarını, teoride öğrendikleri bilgileri uygulayabilecekleri niteliklere sahip; işletme kurum ve kuruluşlarda yapmaları uygundur. Bu nedenle öğrenciler, kendilerine belirtilen kriterlerde ki tesis-kurum ve kuruluşlarda staj yapabilirler.

Öğrenciler staj yapabilecekleri tesisleri kendileri belirleyebilecekleri gibi Dekanlık tarafından da belirlenen tesislerde (kontenjan dâhilinde) stajlarını yapabilme imkânına sahiptirler.


“Turizm Seyahat Hizmetleri Ön Lisans Programı” na kayıtlı öğrenciler stajlarını;

  • Turizm sektöründe yurt içinde faaliyet gösteren Turizm İşletme Belgeli veya Turizm Yatırım Belgeli Otel,
  • Tatil Köyü İşletmeleri
  • Seyahat Acentaları
  • Üniversitelerin; konukevleri, misafirhaneleri,
  • Turizm Meslek Yüksekokullarının uygulama otelleri.

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasasının 8. maddesi uyarınca, öğrencilere iş kazası ve meslek hastalığı sigortası için işe giriş bildirgesi verme yükümlülüğü işveren sıfatı ile üniversitemize verilmiştir. STAJ BAŞLAMA TARİHİ SGK BAŞLANGIÇ TARİHİYLE AYNI OLMAK ZORUNDA OLDUĞUNDAN BU İŞLEMİN STAJA BAŞLADIKTAN SONRA YAPILMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.

http://eogrenme.anadolu.edu.tr/tsh/Sayfalar/sss.aspx bağlantısına tıklayarak stajla ilgili sıkça sorulan soruları görebilirsiniz.   

UYARI-1

Staj Başvuru ve Kabul Formu’nda (Ek-1 ), belirtilen staja başlama tarihini boş bırakan öğrencilerin staj belgeleri işleme alınmayacaktır. Bu öğrenciler sitede Stajı Onaylanmayan Öğrenciler Listesi’nde yer alacaktır.

UYARI-2

Staj yerinizi belirlediğiniz kurumun, sizin için hazırladığı üst yazılar işleme alınmayacaktır. Staj Başvuru ve Kabul Formu (Ek-1)’ nu staj yapacağınız kuruma onaylatıp yollamanız gerekmektedir.

UYARI-3

Stajınızın onaylanıp onaylanmadığını Anasayfada ve aşağıda yayımlanan listelerden mutlaka takip ediniz. İlgili mavi yazıya tıklayınız.

 1) Nisan ayı stajı onaylanan​ ve onaylanmayanların listesi​

​​​​​ 2) Mayıs ayı staj onaylanan​ ve onaylanmayan listesi ​ onaylanmayan 2. liste​
 3) Haziran Ayı stajı onaylanan​ ve onaylanmayan listesi
     Haziran Ayı ikinci liste stajı onaylanan​ ve onaylanmayanların listesi​  
 8)  Ağustos ayı stajı onaylananların listesi​ 
15) 30 NİSAN 2014 stajı onaylanan öğrenci listesi​
.

 
...
 
​​​​