Oturum Aç

StajStaj Başvurusunda bulunacak tüm öğrencilerin dikkatine!


Staj ile ilgili formlara https://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden TC Kimlik No ve Şifre ile girdiğiniz öğrenci sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Staj başvurusunda bulunacak öğrenci, Staj Başvuru ve Kabul (EK1-A) formunu staj yerine onaylattıktan sonra SGK’dan alacakları Genel Sağlık Sigortası Durumunu gösteren belgeyi Ek-1A formu ile birlikte staja başlama tarihinden 20 gün önce bulunduğu ildeki A.Ö.F Bürosuna elden teslim eder.

 

Stajını tamamlayan öğrenci staj yerine onaylattığı formları (Ek-3, Ek-5, Ek-6 ve Ek-7) 10 gün içinde bulunduğu İldeki A.Ö.F Bürosuna elden teslim eder.

 

DİKKAT:  Tüm formlar bilgisayar ortamında doldurulmuş olmalıdır. Öğrencinin el yazısı ile yazdığı formlar kabul edilmeyecektir.​STAJ HAKKINDA

 

Turizm ve Otel İşletmeciliği Önlisans Programında kayıtlı öğrencilerin staj yapmaları zorunludur. Zorunlu staj süreleri 45 işgünü’ dür. Bütün derslerini veren ancak staj yapmayan öğrenci​ler mezun olamazlar. Öğrenciler staj yapabilecekleri tesisleri kendileri bulmakla yükümlüdür. Turizm ve Otel İşletmeciliği Önlisans Programına kayıtlı öğrenciler birinci yarıyıl derslerini bir kez almış ve 2. yarıyıl dönemsonu sınavından sonra herhangi bir tarihte staj için başvurabilirler. Staj yerleri, koşulları, vs. konusunda ayrıntılı bilgi almak için;  http://aop.eogrenme.anadolu.edu.tr/toi/Sayfalar/sss.aspx  bağlantısından kayıtlı olduğunuz bölümü tıklayarak stajla ilgili sıkça sorulan soruları görebilirsiniz.


DİKKAT!

Zorunlu stajı olan programlardaki öğrenciler stajlarında başarısız oldukları takdirde, başarılı sayılana kadar stajlarını tekrarlamak zorundadır. ​​​Staj Muafiyeti Hakkında

Staj Muafiyeti hakkında detaylı bilgiye erişmek için bağlantıya tıklayınız.
 AÖF STA​J KOORDİNATÖRLÜĞÜ​​
​​​​​​​​​