Oturum Aç

Staj


STAJ BAŞVURUSUNDA​ BULUNACAK TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE ! 

Staj ile ilgili formlara https://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden TC Kimlik No ve Şifre ile girdiğiniz öğrenci sayfasından ulaşabilirsiniz.

Staj başvurusunda bulunacak öğrenci, Staj Başvuru ve Kabul (EK1-A) formunu staj yerine onaylattıktan sonra SGK’dan alacakları Genel Sağlık Sigortası Durumunu gösteren belgeyi Ek-1A formu ile birlikte staja başlama tarihinden 20 gün önce bulunduğu ildeki A.Ö.F Bürosuna elden teslim eder.

Stajını tamamlayan öğrenci staj yerine onaylattığı formları (Ek-3, Ek-5, Ek-6 ve Ek-7) 10 gün içinde bulunduğu İldeki A.Ö.F Bürosuna elden teslim eder. 


DİKKAT

Tüm formlar bilgisayar ortamında doldurulmuş olmalıdır. Öğrencinin el yazısı ile yazdığı formlar kabul edilmeyecektir.   

STAJ MUAFİYETİ HAKKINDA
Staj Muafiyeti hakkında ayrıntılı bilgiye erişmek için bağlantıya tıklayınız.

STAJ HAKKINDA

Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtım Önlisans Programında kayıtlı öğrencilerin staj yapmaları zorunludur. Zorunlu staj süreleri 20 işgünü’ dür. Bütün derslerini veren ancak staj yapmayan öğrenciler mezun olamazlar. Öğrenciler staj yapabilecekleri tesisleri kendileri bulmakla yükümlüdür. Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım Önlisans Programına kayıtlı öğrenciler birinci yarıyıl derslerini bir kez almış ve 2. yarıyıl dönemsonu sınavından sonra herhangi bir tarihte staj için başvurabilirler. Staj yerleri, koşulları, vs. konusunda ayrıntılı bilgi almak için http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Lvs/Sayfalar/sss.aspx bağlantısından kayıtlı olduğunuz bölümü tıklayarak stajla ilgili sıkça sorulan soruları görebilirsiniz.


DİKKAT

Zorunlu stajı olan programlardaki öğrenciler stajlarında başarısız oldukları takdirde, başarılı sayılana kadar stajlarını tekrarlamak zorundadır. ​