Oturum Aç

Genel Bilgiler

Amaçlar

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Programı, çalışma yaşamını sosyal politika, hukuk, ekonomi, sosyoloji, psikoloji ve yönetim gibi sosyal bilimlerin çeşitli disiplinleri ışığında incelemeyi ve bu kapsamda eğitim ve öğretim sunmayı amaçlamaktadır.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

YGS sınavında herhangi bir türse 140 puan ve üzeri alan öğrenciler Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Programına başvuru yapabilirler. Buna ilave olarak herhangi bir örgün yükseköğretim veya AÖF programında kayıtlı öğrenciler ve mezunlar da Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Programına sınavsız olarak girme olanağına sahiptir. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Programına özgü önbaşvuru koşulları bulunmamaktadır.

Özel Koşullar

Bu program için özel koşullar bulunmamaktadır.

Kontenjan

Çalışma Ekonomisi Lisans Bölümü için 2012 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanı 2000 öğrencidir.

Mezuniyet Sonrası

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Programından mezun olan öğrenciler “İktisat Fakültesi” diploması alırlar.

İş Olanakları

Mezunlar, kamu ve özel sektörün personel ve insan kaynakları bölümünde istihdam olanağı bulabileceklerdir. Ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında müfettiş ya da uzman olarak istihdam edilebilirler.

​​​​​