Oturum Aç

1. THU dersi devam zorunluluğu var mıdır?

Evet devam zorunluluğu vardır. Etkinlik I, Etkinlik II ve Etkinlik III için; 

İnceleme ve Araştırma Haftası’nda uygulama okullarına gidilmeyecektir. Ancak etkinlik ile ilgili "İnceleme ve Araştırma Raporu" portala yüklenecektir. 

Planlama Haftası’nda hazırlanan etkinlik planı uygulama öğretmenine gösterildikten sonra  etkinlik ile ilgili "Planlama Raporu" portala yüklenecektir. 

Uygulama ve Değerlendirme Haftasında uygulama okullarına gidilmesi ve etkinliğin uygulanması gerekmektedir. Uygulama ve Değerlendirme Haftasında hazırlanan etkinlikle ilgili "Uygulama ve Değerlendirme Raporu" portala yüklenecektir.

2. THU uygulama dersi haftada kaç saattir?

THU uygulama dersi haftada 2 saat şeklinde uygulanmaktadır.

3. Etkinlikler bireysel mi yoksa grupla mı yapılacak? 

Bu dönem etkinlikler bireysel ve grup olarak da yapılabilir. 

4. Grup etkinlik raporları aynı olabilir mi? 

Grup etkinlik raporları, diğer grup arkadaşları ile benzerlik taşımamalı, öğrenci çalışmalarını kendi cümleleri ile oluşturmalıdır.  Grup etkinliğinin planlama haftasında oluşturulacak plan aynı olabilir.

5. Etkinlik raporumu etkinlik düzeltme haftasında yükleyebilir miyim?

Etkinlik raporlarınızı ilgili hafta en geç Pazar günü yüklemeniz gerekmektedir. Size verilen düzeltme haftasında etkinlik raporu yükleyemezsiniz, ancak raporunuza ilişkin düzeltme yapabilirsiniz.

6. Kılavuzların dışında kendim belirlediğim etkinlikleri yapabilirmiyim?

Uygulama kılavuzlarında yapılacak etkinlikler belirlenmiştir. Bu nedenle kılavuzların dışında etkinlik yapılamamaktadır.

7. İzin belgelerimi yükleyecek miyim?

İzin belgelerinizi ilgili hafta hazırladığınız raporun altına ekleyebilirsiniz.

8. Fotoğraf yükleme zorunluluğu varmıdır?

Fotograf yükleme zorunluluğu vardır. En az 1 en fazla 3 fotoğraf uygulama-değerlendirme raporuna eklenecektir. 

9. Dönem planı yükleyecekmiyiz? 

Dönem planını dönemin başında rehber öğretmeniniz ile oluşturacaksınız, ancak bu belgenin portala yükleme zorunluluğu bulunmamaktadır.

10. Topluma Hizmet Uygulamaları kılavuzunda proje hazırlama ve değerlendirme  ile ilgili bilgiler var. Bu belgeleri de mi hazırlayıp sisteme yükleyeceğiz?

THU uygulama dersine ilişkin raporların formatı kılavuzun en son bölümü olan “Ekler”de yer almaktadır.

11. Okulum ile ilgili şikayetlerimi nasıl iletmem gerekiyor? 

THU uygulama dersine ilişkin herhangi bir şikayetiniz olursa, 222 330 7439 nolu numaraya şikayet dilekçenizi faks çekmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde telefon, e-posta gibi iletişim araçları ile ilettiğiniz şikayetlere ilişkin AOF uygulama ekibi herhangi bir çözüm geliştiremeyecektir. 

12. THU dersinde rehber öğretmenimiz bizi tam gün okulda olmamızı istiyor. Ne yapabilirim? 

THU dersi sadece hafta 2 saattir. Rehber öğretmenlerin farklı istekleri olursa bize dilekçe gönderebilirsiniz. Rehber öğretmenlerinize AOF OOLP koordinatörlüğü olarak gerekli bilgileri iletiriz.

13. Okul değişikliği yapmak istiyorum. Ne yapabilirim?

Dönem başında uygulama dersleri başladıktan bir hafta içinde okul değişikliği yapabilirsiniz. Daha sonraki haftalarda okul değişikliği yapılmayacaktır.

14. İl değişikliği yapacağım, stajım ne olacak? 

İl değişikliği yapacağınız zaman, merkezi büromuza adres değişikliğinizi iletmeniz, daha sonra ise OOLP koordinatörlüğüne faks göndererek yeni adresinizi bildirmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, OOLP koordinatörlüğü tarafından sizin yeni adresindeki en yakın okula atamanız gerçekleştirilir. 

15. Öğretmenlik Uygulaması ve THU dersini bilrlikte  yarım gün şeklinde yapabilirmiyim?​ 

Öğretmenlik Uygulaması dersi ile THU dersi  farklı sorumlulukları olan ayrı uygulama dersleridir. Bu nedenle Öğretmenlik Uygulaması için staja gitmeniz, THU dersini bağlamaz. THU uygulama dersi için hafta 2 saat staj yapmanız gerekmektedir. Araştırma-Geliştirme haftasında okula gitme zorunluluğu yoktur.  Ancak yapılacak etkinliğe ilişkin ilgili hafta rapor yüklemek gerekmektedir.